Na co byste neměli zapomenout při revizi elektro v kanceláři


Provozujete firmu s mnoha zaměstnanci v kancelářích a blíží se čas povinné revize elektro Revize elektro Revtech? Pak si zřejmě uvědomíte, že revizní činnost se bude soustředit především na elektrický rozvaděč, zásuvkové okruhy, vypínače, světelné obvody a samotné vodiče ve zdivu nebo tažené v lištách. To ano, máte pravdu, ovšem revizní práce zasahují i do jiných oblastí:

Svítidla – velmi důležité je prověření svítidel – koncových spotřebičů, protože svítidla obsluhuje mnoho zaměstnanců i zákazníků. V kancelářích pracují s různými lampičkami, zářivkami, LED diodovými panely, pásky a dalšími svítidly. Svítidla mohou mít poškození kryty, přívodní šňůry a další komponenty.

prodlužovací šňůra

Prodlužovací šňůry – v kancelářích se častokrát povalují nejen přívodní šňůry od spotřebičů, zejména od výpočetní techniky, ale i šňůry prodlužovací. Ty se ocitají na podlaze a mezi nábytkem a stává se, že se někde skřípnou a nikdo z přítomných na to nereflektuje nebo si toho vůbec nevšimne. Může tu pak snadno dojít ke smrtelnému úrazu, kdy se šňůra prodře a na povrch se prodere měděný splétaný vodič. Stává se to například ve chvíli, kdy uklízíte pod stolem a berete šňůry do rukou (samozřejmě zapojené do elektřiny), anebo se šňůr dotýkáte bosou nohou, kdy se pod stolem intuitivně vyzujete z bot a chcete si tu ulevit. Někteří lidé si se šňůrou pod stolem dokonce s prsty u nohou hrají.

šňůra od spotřebiče

Kuchyňka – součástí kancelářských prostor jsou také kuchyňky a tam jsou v provozu různé spotřebiče, nejčastěji kávovary, rychlovarné konvice, sendvičovače, mixéry či toustovače. Některé z nich mohou mít poškozené přívodní šňůry teplem (propálené) nebo mechanicky (prodřené od nešetrného zacházení). Některé spotřebiče mohou mít poškozený kryt anebo mohou být vadné a závada se prozatím jeví poměrně nenápadně. Elektrikář tyto problémy odhalí na základě měření měřicími přístroji a navrhne vhodný postup sjednání nápravy.